Batole zázrakem přežilo útok hrocha. Tlustokožec ho začal polykat, pohromu utnul zachránce

Podle místních zpráv bylo dítě napadeno 4. prosince kolem 15:00 místního času v okrese Katwe-Kabatoro na jihozápadě Ugandy. Chlapec, kterého policie identifikovala jako Igu Paula, si hrál poblíž jezera Katwe.

Zničehonic se u něj objevilo jedno z nejnebezpečnějších zvířat na planetě, které chtělo dítě sežrat. Když bylo batole zhruba z poloviny v tlamě hrocha, zachránil ho jeden odvážný muž.

„Bylo zapotřebí statečnosti jistého Chrispase Bagonzy, který byl poblíž, aby zachránil dítě poté, co začal hrocha kamenovat. Tím ho vyděsil tak, že pustil oběť z tlamy,“ cituje CNN mluvčího ugandské policie.

Chlapec byl převezen na nedalekou kliniku kvůli zranění ruky a později zamířil k dalšímu ošetření do nemocnice Bwera v západní Ugandě. Dítě teď bylo po úplném zotavení propuštěno, uvedla policie.

Před tím, než se chlapec vrátil k rodičům, ještě dostal injekci proti vzteklině. „Ačkoliv se hroch vyděsil a vrátil zpět do jezera, všichni obyvatelé poblíž zvířecích útočišť a stanovišť by měli vědět, že divoká zvířata jsou velmi nebezpečná. Instinktivně vidí lidi jako hrozbu a jakákoliv interakce může způsobit, že se budou chovat podivně nebo agresivně,“ stojí dále v prohlášení.


Pokračovat ve čtení