Absurdní příběhy o sprše a stolku, říká Feri. Obvinění ze znásilnění žalobce smetl

Městské státní zastupitelství v Praze podle vyjádření mluvčího Aleše Cimbaly nerozšířilo obžalobu exposlance Feriho o případy dalších šesti žen a jako nedůvodné je odložilo.

„Postup státní zástupkyně Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 3 byl shledán věcně správným,“ napsal na dotaz redakce CNN Prima NEWS Cimbala. Feri tedy bude v polovině února souzen ze dvou znásilnění a jednoho pokusu o něj.

„Absurdní příběhy o sprše nebo nočním stolku byly mediálně hojně tradované, ale nebyly založené na pravdě. Nelze se divit, že je Městské státní zastupitelství definitivně uzavřelo. Zbylé příběhy budou řešeny soudem, u čehož vítám, že by měl proběhnout veřejně,“ okomentoval Feri pro CNN Prima NEWS rozhodnutí státního zastupitelství. Bývalý politik vinu dlouhodobě odmítá.

Informaci, že advokátka šesti žen podniká kroky, aby došlo k zahájení trestního řízení i v případu odložených případů jejích klientek, přinesl na konci listopadu minulého roku web A2larm.cz. „Cílem je, aby došlo k zahájení trestního stíhání i v odložených případech, nejen ve třech, za něž je policií navržen k obžalobě,“ řekla Hořejší.

Ferimu podle dřívějších informací hrozí za činy, ze kterých je obžalovaný, až deset let vězení, protože je stíhán i pro trestný čin znásilnění spáchaný na dítěti. Mělo jít o sedmnáctiletou dívku.

Bývalý politik vinu dlouhodobě odmítá. Omluvil se ale za nevhodné či nepatřičné chování. Policie začala Feriho prověřovat poté, co jej několik žen na jaře roku 2021 v médiích obvinilo ze sexuálního nátlaku, obtěžování a násilí. Feri po svědectví žen rezignoval na poslanecký mandát, skončil v TOP 09 a stáhl se z veřejného života.


Pokračovat ve čtení